- SDR0805-470KL
Description
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1A 200mOhm DCR T/R
Search Keywords: SDR0805470KL
Supplier:Bourns
Part No:SDR0805-470KL
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
1000 -
Inductance:47 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:10 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:1 A
Maximum DC Resistance:200 mOhm
Operating Temperature:-40 to 125 °C