SDR0805-2R5ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 2.5uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 5A 20mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR08052R5ML
  • Part No:
    SDR0805-2R5ML
  • Inductance:
    2.5 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    5 A
  • Maximum DC Resistance:
    20 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C