SDR0805-271KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 270uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 420mA 1.11Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0805271KL
  • Part No:
    SDR0805-271KL
  • Inductance:
    270 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    420 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.11 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C