SDR0805-150ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.8A 90mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0805150ML
  • Part No:
    SDR0805-150ML
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    90 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C