SDR0703-560KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 390mA 800mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0703560KL
  • Part No:
    SDR0703-560KL
  • Inductance:
    56 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    390 mA
  • Maximum DC Resistance:
    800 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C