SDR0604-8R2ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 8.2uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.5A 90mOhm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR06048R2ML
  • Part No:
    SDR0604-8R2ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    8.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    90 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C