SDR0604-151KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 400mA 1.1Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0604151KL
  • Part No:
    SDR0604-151KL
  • Inductance:
    150 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    400 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C