SDR0603-820KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 82uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 400mA 840mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0603820KL
  • Part No:
    SDR0603-820KL
  • Inductance:
    82 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    400 mA
  • Maximum DC Resistance:
    840 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C