SDR0603-391KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 390uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 180mA 3.4Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0603391KL
  • Part No:
    SDR0603-391KL
  • Inductance:
    390 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    180 mA
  • Maximum DC Resistance:
    3.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C