SDR0603-330KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 610mA 450mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0603330KL
  • Part No:
    SDR0603-330KL
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    610 mA
  • Maximum DC Resistance:
    450 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C