SDR0603-100ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.14A 150mOhm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR0603100ML
  • Part No:
    SDR0603-100ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.14 A
  • Maximum DC Resistance:
    150 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C