SDR0503-391KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 390uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 190mA 3.7Ohm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR0503391KL
  • Part No:
    SDR0503-391KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    390 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    190 mA
  • Maximum DC Resistance:
    3.7 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C