SDR0403-120ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 12uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.05A 0.21Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0403120ML
  • Part No:
    SDR0403-120ML
  • Inductance:
    12 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.05 A
  • Maximum DC Resistance:
    210 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C