SDR0302-8R2ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 900mA 200mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR03028R2ML
  • Part No:
    SDR0302-8R2ML
  • Inductance:
    8.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C