SDR0302-470KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 360mA 1.27Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0302470KL
  • Part No:
    SDR0302-470KL
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.36 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.27 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C