SDR0302-181KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 185mA 5Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0302181KL
  • Part No:
    SDR0302-181KL
  • Inductance:
    180 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.185 A
  • Maximum DC Resistance:
    5 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C