SDE0604A-470M
Bourns
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 20% 1MHz Ferrite 1.25A 370mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDE0604A470M
  • Part No:
    SDE0604A-470M
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.25(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.37 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C