SDE0604A-150M
Bourns
Inductor Power Unshielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 2.3A 140mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDE0604A150M
  • Part No:
    SDE0604A-150M
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.3(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.14 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C