RLB1014-272KL
RLB1014-272KL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 150
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RLB1014-272K
Bourns
Inductor Power Wirewound 2.7mH 10% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 95mA 9.6Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RLB1014272K
  • Part No:
    RLB1014-272K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    2.7 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    9.6 Ohm
  • Maximum DC Current:
    95 mA