RL895-822K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 8.2mH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 100mA 15.3Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL895822KRC
  • Part No:
    RL895-822K-RC
  • Inductance:
    8.2 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    15.3 Ohm
  • Maximum DC Current:
    100 mA