RL895-223K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 22mH 10% 1KHz 70Q-Factor Ferrite 59mA 44.9Ohm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL895223KRC
  • Part No:
    RL895-223K-RC
  • Inductance:
    22 mH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    44.9 Ohm
  • Maximum DC Current:
    59 mA