RL895-103K-RC
RL895-103K-RC
Bourns
In Stock: 1,000
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RL895-103K
Bourns
RF Choke Bobbin Core 10mH 10% 1KHz 80Q-Factor Ferrite 89mA 22Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RL895103K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    RL895-103K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Inductance:
    10 mH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    22 Ohm
  • Maximum DC Current:
    89 mA