- RL855-103K-RC
Description
RF Choke Bobbin Core 10mH 10% 1KHz 80Q-Factor Ferrite 81mA 55.7Ohm DCR RDL Bag
Search Keywords: RL855103KRC
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:RL855-103K-RC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:VN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Inductance:10 mH
Type:RF Choke
Impedance:N/A
Lead Pitch:5 mm
Tolerance:10 %
Technology:Bobbin Core
Maximum DC Resistance:55.7 Ohm
Maximum DC Current:81 mA