RL824-151K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 150uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 920mA 220mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL824151KRC
  • Part No:
    RL824-151K-RC
  • Inductance:
    150 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    220 mOhm
  • Maximum DC Current:
    920 mA