RL622-330K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.6A 90mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622330KRC
  • Part No:
    RL622-330K-RC
  • Inductance:
    33 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    90 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.6 A