RL622-150K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 15uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 2.3A 56mOhm DCR RDL Bag
Description +
Search Keywords: RL622150KRC
  • Part No:
    RL622-150K-RC
  • Inductance:
    15 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    56 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.3 A