RL110-470K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 2.5A 83mOhm DCR Pin Tray
Description +
Search Keywords: RL110470KRC
  • Part No:
    RL110-470K-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    83 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.5 A