PV32P100A02B00
Bourns
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.35 X 6.22mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: PV32P100A02B00
  • Part No:
    PV32P100A02B00
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.22 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C