- PTVS3-058C-SH
Description
TVS Diode Single Bi-Dir 58V 2-Pin SMD Module Tray
Search Keywords: PTVS3058CSH
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:PTVS3-058C-SH
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541100070
COO:GB
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Family:PTVS3-058C-SH
Configuration:Single
Dimension:10.8(Max) x 9(Max) x 5.5(Min)mm
Maximum Peak Pulse Current:3000 A
Direction Type:Bi-Directional
Maximum Clamping Voltage:110 V