PTVS10-076C-TH
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 76V 2-Pin
Description +
Search Keywords: PTVS10076CTH
  • Part No:
    PTVS10-076C-TH
    10
  • Configuration:
    Single
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Maximum Peak Pulse Current:
    10000 A
  • Family:
    PTVS10-076C-TH
  • Maximum Clamping Voltage:
    140 V