PTVS10-076C-SH
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 76V 2-Pin SMD
Description +
Search Keywords: PTVS10076CSH
  • Part No:
    PTVS10-076C-SH
  • Maximum Clamping Voltage:
    140 V
  • Family:
    PTVS10-076C-SH
  • Maximum Peak Pulse Current:
    10000 A