PTV09A-4030F-A104
Bourns
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (11.4 X 12.5 X 33.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
Description +
Search Keywords: PTV09A4030FA104
  • Part No:
    PTV09A-4030F-A104
  • COO:
    CN
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    11.4 x 12.5 x 33.8 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C
  • Switch Option:
    No
  • Number of Elements:
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 26
Ships today, if you order in Buy all 26 in-stock or the regular minimum order quantity of 100