PTV09A-4020F-A504
Bourns
Res Carbon Film POT 500K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (11.4 X 12.5 X 23.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
Description +
Search Keywords: PTV09A4020FA504
  • Part No:
    PTV09A-4020F-A504
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    11.4 x 12.5 x 23.8 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C