PTA6044-2015CPB103
Bourns
PTA Series, Linear Potentiometer w/ 4 mm Dia. Shaft, 10kOhm, +/-20%, 0.125W, PCB Mnt
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +