PM75-471K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.34A 1.96Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM75471KRC
  • Part No:
    PM75-471K-RC
  • Inductance:
    470 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    340 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.96 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C