PM74SB-220M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.12A 130mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM74SB220MRC
  • Part No:
    PM74SB-220M-RC
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.12 A
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C