PM7032S-680M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 68uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 600mA 380mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM7032S680MRC
  • Part No:
    PM7032S-680M-RC
  • Inductance:
    68 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    600 mA
  • Maximum DC Resistance:
    380 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C