PM7032S-331M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 330uH 20% 100KHz 46Q-Factor Ferrite 220mA 1.9Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM7032S331MRC
  • Part No:
    PM7032S-331M-RC
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    220 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.9 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C