PM54-680K-RC
Bourns
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.62A 0.52Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM54680KRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    PM54-680K-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    68 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    620 mA
  • Maximum DC Resistance:
    520 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C