PM528S-470-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 47uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 820mA 250mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM528S470RC
  • Part No:
    PM528S-470-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    820 mA
  • Maximum DC Resistance:
    250 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C