PM528S-150-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 15uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.37A 100mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM528S150RC
  • Part No:
    PM528S-150-RC
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.37 A
  • Maximum DC Resistance:
    100 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C