- PM528S-100-RC
Description
Inductor Power Shielded Bobbin Core 10uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A 70mOhm DCR T/R
Search Keywords: PM528S100RC
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:PM528S-100-RC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504501900
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
400 -
Inductance:10 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:30 %
Technology:Bobbin Core
Maximum DC Current:1.5 A
Maximum DC Resistance:70 mOhm
Operating Temperature:-40 to 125 °C