PM43-100M-RC
Bourns
Inductor Power - Bobbin Core - 4.5 x 4 x 3.2mm - 10 µH - 1KHz - 1.15A - 180m Ohm.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM43100MRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    PM43-100M-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    1.15 A
  • Maximum DC Resistance:
    180 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C