PM42S-680-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 68uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 500mA 860mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM42S680RC
  • Part No:
    PM42S-680-RC
  • Inductance:
    68 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    860 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C