PM428S-680-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 68uH 30% 100KHz 8.42Q-Factor Ferrite 630mA 400mOhm DCR T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM428S680RC
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    PM428S-680-RC
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    68 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    630 mA
  • Maximum DC Resistance:
    400 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C