PM32-150M-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 15uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 650mA 400mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM32150MRC
  • Part No:
    PM32-150M-RC
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    650 mA
  • Maximum DC Resistance:
    400 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C