PM1608S-332M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 3.3mH 20% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 80mA 11Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM1608S332MRC
  • Part No:
    PM1608S-332M-RC
  • Inductance:
    3.3 mH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    80 mA
  • Maximum DC Resistance:
    11 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C