PM1608-102M-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 1mH 20% 100KHz 71Q-Factor Ferrite 70mA 13.8Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM1608102MRC
  • Part No:
    PM1608-102M-RC
  • Inductance:
    1 mH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    70 mA
  • Maximum DC Resistance:
    13.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C