PM124SH-151M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 150uH 20% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.1A 440mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM124SH151MRC
  • Part No:
    PM124SH-151M-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    150 uH
  • Type:
    Power
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    1.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    440 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C