PM1210-3R9J-RC
Bourns
Inductor RF Molded Bobbin Core 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.25A 1.3Ohm DCR 1210 T/R
Description +
Search Keywords: PM12103R9JRC
  • Part No:
    PM1210-3R9J-RC
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    175 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.3 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C